Oblíbený průvodce víkendovým vysíláním prvního dechovkového radia se loučí s poluchači. V neděli 30. dubna 20017 vysílá naposledy. Odchází do rozhlasového důchodu.

IMG 1226

Život nás občas staví na rozcestí, kde nám ale příliš neumožňuje volit, kterým směrem se dáme. Takové osudem vlastně předem rozřešené dilema teď zasáhlo našeho kolegu, moderátora Františka Dočkala. Poslední dubnová neděle se stane jeho rozhlasovou derniérou.

V neděli 30. dubna 2017 František jako obvykle po 10. hodině dopolední přijede na kojetické nádražíčko, odkud pro vás vysíláme. Připraví si kávu, předem prolistuje vaše e-maily. Úderem jedenácté pak přivítá posluchače u Písniček na přání. Dvě hodiny bude vyřizovat vaše hudební objednávky spojené s pozdravy, vzkazy a gratulacemi. Provede vás i odpoledním programem. Potud nedělní vysílání jako každé jiné. Poslední vstup ale nebude vůbec snadný. Pro moderátora, pro věrné posluchače, ani pro ostatní z týmu Radia Dechovka. Tentokrát už z Františkových úst nezazní obvyklé: „Naslyšenou zase za týden, přátelé.“

Mimo jiné ze zdravotních důvodů se František musel odhodlat k jednomu z životních rozhodnutí, stejně jako kdysi redaktor Pepa Skokan – skončit s pravidelnou prací ve stanici, jejíž součástí je od samých začátků v roce 2009. Ano, letos v červenci tomu bude osm let, kdy se oba jmenovaní s několika dalšími nadšenci pustili do projektu, jemuž tolik lidí nevěřilo, nebo se dokonce vysmívalo – vysílání prvního dechovkového radia. I František má tedy svůj podíl na tom, že Radio Dechovka přežilo nesnadné začátky a z pouze internetové stanice se vypracovalo na celoplošnou, vysílající na AM i FM frekvencích.

„Františkovi za všechny z Radia Dechovka děkuji za dlouholetou spolupráci. Je sice mrzuté, že už nebude usedat za mikrofon, ale to nic nemění na faktu, že zůstává součástí naší dechovkové rodiny. Budeme se pravidelně vídat. A kdo ví, třeba se při nějaké zvláštní příležitosti Františkův hlas ve vysílání zase ozve,“ říká ředitel Radia Dechovka Roman Culek.

Poslechněte si tedy v neděli 30. dubna poslední pravidelné vysílání Františka Dočkala od 11:00 do 17:00 na Radiu Dechovka. A mějte na paměti, že Františkovým přáním je, aby to bylo loučení veselé.

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: E-mailFrantišku Dočkalovi můžete poslat e-mail na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 11:00 do 17:00 hodin
Sobotní pohoda
Rozšířené víkendové vysílání.

Od 17:00 do 19:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 19:00 do 19:30 hodin
Orchestrální půlhodinka
Radio Dechovka: Orchestrální půlhodinka
Třicet minut vyhrazených výhradně instrumentálním skladbám.

Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...