Na Radiu Dechovka budeme opět soutěžit. Tentokrát můžete vyhrát dvakrát dvě vstupenky na představení Divadla VOSTO5 Dechovka! Poslouchejte ve středu 21. května mezi 10. a 16. hodinou pozorně naše vysílání!

V tuto dobu vyzve 140513-soutez-vosto5-02moderátor posluchače, aby zavolali do studia na číslo 311 280 280. První dva, kteří se dovolají, získávají vstupenky na představení Divadla VOSTO5 Dechovka  27. 5. 2014 na Baráčnické rychtě, ul. Tržiště 23/555, Praha 1. 

A kdo vyhrál?

Pan Vladislav  P., Praha 5
Paní Jana V., Říčany

Gratulujeme!

Představení Dechovka Divadla VOSTO5 o dobronínském masakru se na jaře vrátilo do Baráčnické rychty

Na základě skutečných poválečných událostí ji v říjnu loňského roku v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu připravil režisér Jiří Havelka s více než dvaceti pěti herci, hudebníky a tanečníky. Jsou mezi nimi kromě členů souboru i herci Ján Sedal, Marie Ludvíková, zpěvačka Monika Načeva a další. Autorské představení, jehož scénář napsali Jiří Havelka a dramaturg Dejvického divadla Karel František Tománek, zavádí diváky do prostředí hospody v Dobroníně u Jihlavy ve třech časových okamžicích – v roce 1923, kdy byl sál slavnostně otevřen, v roce 1945, kdy během prvního poválečného bálu došlo k masakru místních sudetských Němců, a do současnosti, kdy se znovu otvírá téma dávno zasuté a zdánlivě zapomenuté vraždy.

 Diváci usazení v sále Baráčnické rychty díky tomu, že se děj bude odehrávat okolo nich, prožijí uvedené události „na vlastní kůži“. Premiérová uvedení se setkala s velkým ohlasem – jak ze strany kritiků, tak i diváků. Inscenace je v kategorii Původní česká hra nominována na cenu Alfréda Radoka za rok 2013 a umístila se na 4. místě v anketě Inscenace roku Divadelních novin.

 „Chcete vědět, jak by vám bylo na tancovačce po druhé světové válce? Viděli jste už někdy slavnostní otevření sokolovny? A přejete svým nepřátelům pomník? Přijďte to zažít,“ lákají tvůrci diváky.

„Nejde o hledání viníků či analyzování příčin, nýbrž o paměť jednoho místa.  Jde o příběh malého městečka, kde se zdánlivě zastavil čas. Jedna hospoda, jedna událost a lidé, kteří by rádi zapomněli. Ale ono to bohužel nejde,“ říká režisér Jiří Havelka k inscenaci, která nese podtitul „Lidé se mění, dechovka zůstává.“

140513-soutez-vosto5-04

Ukázku představení si můžete prohlédnout už teď. Klikněte na obrázek výše.

Vstupenky na představení 27., 28., 29. května jsou k dostání v pokladně Divadla Archa nebo ZDE.

   

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...