Radio Dechovka: Procházka radiem

Odkud pro vás vysílá Radio Dechovka? Od konce listopadu 2011 z nového studia. Vzniklo v někdejší čekárně a přepravní kanceláři malebného nádražíčka v Kojeticích.

Radio Dechovka: Procházka radiem

Máme za sebou úspěšně již druhé stěhování. Na konci prosince 2009 jsme přesunovali celou stanici jen v rámci Předboje z provizorních prostor do nových na návsi. Tam nám ale po dvou letech začalo být poněkud těsno. Po několika měsících hledání se naštěstí podařilo najít pro první dechovkové radio nové útočiště. Stala se jím budova, kde byste rozhlasovou stanici určitě nikdy neočekávali. Nádražní budova. Tedy spíše nádražní domek. Zkrátka nádražíčko v Kojeticích ve středních Čechách. Vzdáleností od Předboje, kde stále zůstává oficiální sídlo stanice, je to co by příslovečným kamenem dohodil. V podstatě přes silnici.

Radio Dechovka: Mixážní pult v novém studiuV domě, který sloužil jako nádraží naposledy před nějakými sedmi lety, nyní máme opravdu dostatek prostoru. Vysílací pracoviště mohlo být rozděleno na velkou hlasatelnu a samostatnou režii. Obě místnosti odděluje kromě prosklených dveří také původní výdejní okno z někdejší přepravní kanceláře do bývalé nádražní čekárny. V ní jsme dokonce zanechali na zdi velkou nástěnnou vitrínu s jízdními řády na velkých otočných válcích (znalci života na dráze možná znají nějaké odbornější pojmenování). Zkrátka, duch malebného nádražíčka zůstává zachován.

Dost ale řečí, zveme vás do studia, režie i zázemí prvního dechovkového radia. Prohlédněte si také několik fotografií z natáčení dokumentu o dechovce pro Českou televizi s Miloněm Čepelkou v hlavní roli.

 

 

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:20 do 11:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 11:00 do 17:00 hodin
Nedělní pohoda
Rozšířené víkendové vysílání.
Radio Dechovka: Nedělní pohoda

Od 11:00 do 13:00 hodin
Písničky na přání
Radio Dechovka: Písničky na přání
Muzika s věnováním podle vašich objednávek.

Od 19:00 do 19:30 hodin
Orchestrální půlhodinka
Radio Dechovka: Orchestrální půlhodinka
Třicet minut vyhrazených výhradně instrumentálním skladbám.

Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2016 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...