Zpěvák kapely Žádovjáci a jeho syn trumpetista. To jsou Miroslav Surka st. a Miroslav Surka ml. Oba byli 7. září hosty Druhého poločasu. Máme pro vás záznam rozhovoru a fotografie.

Radio Dechovka: Druhý poločas – Miroslav Surka starší i mladšíDruhý poločas Milana Bašty uvítal ve středu 7. září 2011 rodinnou návštěvu. Konkrétně muzikanty z Kyjovska, otce a syna Surkovi.

Miroslav Surka starší, kmenový člen a zpěvák dechové hudby Žadovjáci hovořil nejen o historii kapely založené již roku 1955, ale ve vzpomínkách zašel ještě dále, až ke svým učitelům. Jmenoval Josefa Frýborta a také řadu dalších, kteří jej učili nebo inspirovali.

Zatímco otec zůstává věrný domovině, to trumpetista Miroslav Surka mladší se zdržuje více v Praze. Vede CBC Big Band a sám sebe v nadsázce tituluje dělníkem hudby. Co tím myslí, to už si poslechněte v záznamu celého pořadu. Dozvíte se také, zda-li si Mirek mladší ještě někdy zahraje s otcem a jak se vlastně od dechovky (jako mladík byl rovněž členem Žadovjáků) dostal až k jazzu a populární hudbě...

Radio Dechovka: Druhý poločas
Podrobnosti o pořadu Druhý poločas se dozvíte v rubrice
Program > Pořady > Druhý poločas.


Nahrávku hodinového rozhovoru Milana Bašty s Miroslavy Surkovými jsme umístili tradičně do zvukového archivu, respektive si ji můžete přehrát přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Během družného povídání si všichni tři pánové našli několik okamžiků, aby zapózovali před fotoaparátem:

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 11:00 do 17:00 hodin
Sobotní pohoda
Rozšířené víkendové vysílání.

Od 17:00 do 19:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 19:00 do 19:30 hodin
Orchestrální půlhodinka
Radio Dechovka: Orchestrální půlhodinka
Třicet minut vyhrazených výhradně instrumentálním skladbám.

Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...