Pořad Milana Bašty měl další hosty. Do studia přišli Jiřina Holoubková a Antonín Borovička ml., dcera a vnuk slavného skladatele. Rozhovor si můžete poslechnout i ze záznamu.

Radio Dechovka: Druhý poločas – Dcera a vnuk Antonína BorovičkyMilan Bašta do svého pořadu Druhý poločas pozval další zajímavé hosty. Pozvání přijali dcera a vnuk slavného skladatele Antonína Borovičky, jednoho z velikánů české dechovky. Právě od Jiřiny Holoubkové a Antonína Borovičky mladšího jsme se dozvěděli mnoho zajímavého i familiérního o jejich tatínkovi, respektive dědečkovi.

Mluvilo se o Vltavanu, skladatelově životě v Davli a mimo jiné i o počtu hudebních děl, která během svého života vytvořil. Tento hudební odkaz se Antonín Borovička mladší snaží oživit. Proto ve spolupráci se svým bratrancem založil Borovičkovo hudební nakladatelství, které už publikovalo 48 skladeb. Sám Antonín ml. pak pohovořil také o hudební spolupráci s Antonínem Votavou.

Paní Jiřina Holoubková dala posluchačům nahlédnout do rodinného soukromí. Otce vylíčila jako přísného na muzikanty, ale velmi citlivého a hodného ke svým blízkým a celkově spokojeného se svým životem, přestože už v 19 letech přišel o nohu. Dále paní Jiřinka zavzpomínala na dny, kdy se společně se svou sestrou učili u tatínka hře na housle, přestože se nakonec ani jedna z nich nestala hudebnicí. Antonín Borovička prý říkával: "Kdo má alespoň trochu hudební sluch, ten by se měl na jakýkoliv nástroj učit hrát. I když z něho nebude muzikant, vypěstuje v sobě alespoň cit a úctu ke svým blízkým a tu nikde jinde než v hudbě nezíská."

Radio Dechovka: Druhý poločas
Více se o pořadu Druhý poločas dozvíte v rubrice
Program > Pořady > Druhý poločas.


V rozhovoru zaznělo ještě mnohé další. Co ještě milí hosté prozradili, to už si můžete poslechnout sami. Záznam celého rozhovoru jsme nezapomněli umístit do našeho zvukového archivu. Celý pořad vysílaný v premiéře 16. března a v repríze 23. března 2011 lze přehrát i přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Nepřehlédněte ani fotografické momentky z vysílání Druhého poločasu. Oba hosté věnovali našemu fotografovi několik úsměvů...

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 07:00 do 19:00 hodin
Hezky od podlahy
Moderovaný program.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...