V další soutěži Radia Dechovka jsme pro vás měli trojici CD Zlatá kolekce s výběrem toho nejlepšího z repertoáru Moravanky. Výherce už známe. Nejste mezi nimi?

Soutěž o tři CD Moravanka: Zlatá kolekceV druhé polovině února jsme na prvním dechovkovém radiu soutěžili o tři unikátní cédéčka Moravanky Jana Slabáka s výmluvným titulem Zlatá kolekce. CD obsahuje to nejlepší, co legendární moravská kapela natočila. A že toho za čtyřicet let v nahrávacím studiu stačila nahrát nemálo. Moravanka slaví letos také další velké výročí – sedmdesátku pana kapelníka.

Virtuózní dechová kapela patří mezi nepochybné stálice naší populární hudby. Obsáhlá kompilace Zlatá kolekce zahrnuje ukázky z prvních deseti alb – tedy to, co učinilo Moravanku synonymem pro fandovsky i profesionálně zvládnuté převedení lidových písní do moderní podoby.

Oslavenec Jan Slabák, rodák od Kyjova, mimořádně talentovaný trumpetista s filharmonickými i jazzovými zkušenostmi, se shodou okolností, ale osudově správně, stal šéfem brzy mohutně koncertující moderní dechovky.

 

Soutěžní otázky

1) Kolikáté narozeniny letos oslaví zakladatel a kapelník orchestru Moravanka pan Jan Slabák?
     a) 70. (správná odpověď)
     b) 75.

2) Repertoár Moravanky vychází především z tradiční hudby rodiště pana Slabáka. Víte, o kterou oblast se jedná?
     a)  Slovácko (správná odpověď)
     b)  Haná

Do losování o tři CD se zařadilo tentokrát 503 z vás. Právě tolik správných odopovědí na výše uvedené soutěžní otázky jsme od vás obdrželi na e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Losování výherců proběhlo v pondělí 28. února 2011 v odpoledním vysílání Táni Pikartové. A tady už jsou jména šťastlivců, kteří se mohou těšit každý na jedno cédéčko:

Jiří Ouhrabka, Semily
Karel Matysík, Ostrava
Cyril Figmík, Košice

Zasíláme srdečné gratulace a samozřejmě především vyhraná CD.

 

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...