Milan Bašta si do Druhého poločasu pozval nositele jednoho z nejvýznamnějších "dechovkových jmen" Josefa Vejvodu. Záznam rozhovoru naleznete ve zvukovém archivu.

Radio Dechovka: Josef Vejvoda v Druhém poločasu u Milana BaštyJosefa Vejvodu jistě zná každý, kdo se jen trochu počítá mezi milovníky české dechovky. Zdaleka ne všichni však ví, jak daleko do historie naší dechové muziky sahají kořeny rodu Vojvodů.

Dozvědět jste se to mohli se spoustou dalšího zajímavého v pořadu Druhý poločas ve středu 16. února 2011, v repríze pak i 23. února 2011. Hostem Milana Bašty byl totiž právě Josef Vejvoda. Tento muzikant, skladatel a kapelník pokračuje již jako čtvrtá generace v rodinné hudební tradici. Posluchačům nezůstal dlužen ani pár slov o tom, zda-li jsou i jeho bratři věrni odkazu slavného otce.

Milan Bašta se Josefa Vejvody ptal nejen na jazzovou minulost, ale samozřejmě i na cestu, která jej vedla k polkám a valčíkům, k obnovení Vejvodovy kapely. Náš host se dále pokusil vyjmenovat řadu kapel, které dosud natočily písničky, jejichž je autorem.

Radio Dechovka: Druhý poločas
Více se o pořadu Druhý poločas dozvíte v rubrice
Program > Pořady > Druhý poločas.


Mimochodem, víte, že Josef Vejvoda skládá nejen hudbu, ale napsal i pár písňových textů? Kolik jich bylo a jak jedna z nejznámějších osobností naší dechovky vidí budoucnost tohoto hudebního žánru?

Odpovědi zazněly ve vysílání pořadu Druhý poločas. Pro případ, že jste snad propásli jeho vysílání i reprízu, neopomněli jsme ani tentokrát pro vás celý rozhovor natočit a záznam umístit do zvukového archivu. Přehrát si jej můžete i přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Chybět nemohou v žádném případě ani fotografie z vysílání. Takhle náš zvídavý objektiv zachytil Milana Baštu s Josefem Vejvodou ve studiu Radia Dechovka...

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 07:00 do 19:00 hodin
Hezky od podlahy
Moderovaný program.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...