Kdo vyhrál knižní hity Letopisy Narnie, Staré pověsti české a Když se zamiluje kůň? Soutěž Radia Dechovka a vydavatelství Fragment rozřešilo losování ve čtvrtek 17. února.

Radio Dechovka: Soutěž o pěkné knihy z nakladatelství FragmentZa chladných zimních večerů je kniha jistě vítaným společníkem. Tentokrát jsme pro vás měli připravenou hru o krásné tituly, které potěší zejména děti, ale určitě si je se zájmem prolistujete i vy. Soutěž jsme pro vás připravili s vydavatelstvím Fragment.

Hráli jsme celkem o tři knihy. Pro pvního vylosovaného byly nachystány Letopisy Narnie: Stříbrná židle, čtvrtý ze série sedmi populárních fantasy příběhů, které byly i zfilmovány. Pro druhého výherce jsme připravili knihu pro děti Staré pověsti české a na třetího vítěze čekala taktéž dětská knížka, a to dokonce s notami a akordy, Když se zamiluje kůň.

 

Soutěžní otázky

1) Knížku Staré pověsti české, o níž soutěžíme, pro děti převyprávěla Jana Eislerová a autorem originálu je Alois Jirásek. Kde se tento spisovatel narodil?
     a) V Dobrušce
     b) V Hronově (správná odpověď)
     c) V Litomyšli

2) Knížku Když se zamiluje kůn napsal Zdeněk Svěrák s Jaroslavem Uhlířem. Svěráka známe jako scenáristu a dramaturga. Jaké je ale jeho původní povolání?
     a) Učitel (správně)
     b) Literární kritik
     c) Biolog

Odpovědi jste zasílali jako již obvykle e-mailem. Na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript se jich sešlo 492 správných. Za všechny děkujeme. Vyhrát ale mohli jen tři lidé. Táňa Pikartová je ve svém odpoledním vysílání ve čtvrtek 17. února 2011 vylosovala takto:

František Borsuk, Moravská Třebová (Letopisy Narnie)
Václav Messner, Vrchlabí
(Staré pověsti české)
Marie Netolická, Ústí nad Labem
(Když se zamiluje kůň)

Výhercům gratulujeme a těšíme se na účast jejich i všech ostatních v další soutěži Radia Dechovka.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...