Seznamte se s Kristiánem. Jeden z nejmladších posluchačů RD se statečně pere s osudem. Velmi nás těší, že mu naše vysílání dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Život se s nikým z nás nemazlí. Je krutou skutečností, že přinejmenším drobné zdravotní obtíže jednou čekají prakticky každého z nás. Přijít by však měly až v pokročilém věku, co možná nejpozději. Těžko se člověk smiřuje s nelítostným osudem, když neváhá udeřit jako blesk z čistého nebe a navždy zasáhnout zdraví i velmi mladého člověka. Všechny v Radiu Dechovka proto velmi zarmoutily první řádky dopisu, který nám zaslala paní Kobielová. Zbytek jejího psaní nás pak ale zcela mimořádně zahřál u srdce.

 

Radio Dechovka: Máme radost, když vidíme radost: Kristián

                                                       Třinec, 17. 1. 2011

Vážená a milá redakce RD,

jsem babičkou 13letého vnuka Kristiána, který je velkým příznivcem Vašeho internetového radia. Jelikož je po DMO upoután na invalidní vozík, chodí sice do speciální školy v Brně, ale neudrží tužku v ruce, takže psát nemůže. Za to má enormně vyvinutý talent na hudbu (pravděpodobně tzv. absolutní sluch). Pozná i ve velkém orchestru špatně zahraný tón – hned upozorní, že např. klavírista si spletl klapku apod. Hudba je pro něho vším. Zná všechny dostupné dechovky, dirigenty i skladby, které Vaše radio vysílá a je mu u nich dobře a radostně si u Vašeho radia zpívá, takže navodí i díky Vám skvělou atmosféru.

Na Vánoce si velmi přál něco s Vaším logem, tak jsem mu pořídila třičko i hrníček s tímto pěkným logem.

Posíláme Vám fotky Kristiána, kterými i Vás chceme potěšit a poděkovat za pěkné relace, bez kterých by byl jeho i náš život o mnoho ochuzen. Kristián se také zúčastňuje koncertů dechovek, znají ho muzikanti osobně – pak využívá těchto setkání a rozhovorů (obvykle v zákulisí) i k propagaci Vašeho internetového radia, o jehož existenci někteří muzikanti zatím nevěděli.

Vaše radio je pro nás nenahraditelné, proto přejeme celému kolektivu RD jen to nejlepší a díky za to, že jste!

S pozdravem za celou Kristiánovu rodinu babička Alice Kobielová

 

Do prvního dechovkového radia přichází denně řada pochvalných reakcí na naše vysílání. Každého e-mailu i běžného dopisu si nesmírně vážíme. Ať už je zaslán z Čech, Moravy, Slezska, nebo třeba Chorvatska, USA a dalších krajin, kde nás posloucháte. Všechny ohlasy pečlivě pročítáme, třebaže ne na všechny dokážeme reagovat. Zatím to skutečně není v našich silách. Jak ale jistě pochopíte, slova paní Kobielové a především přízeň malého Kristiána nás mimořádně dojala. Nejen že taková zpráva nemůže zůstat bez odpovědi, ale zcela úmyslně se o ni s vámi chceme podělit. Spatřujeme v ní totiž námět k hlubokému zamyšlení pro každého. Dokáže-li Kristián statečně bojovat se svým nelehkým osudem, jestliže se dokáže radovat z drobností jako je pěkná muzika, pokud se i on může usmívat, přestože mu v životní cestě stojí nejedna veliká překážka, pak to jistě zvládneme i my. Život zkrátka není pohádkou z růžové knihovny, kde jsou všichni krásní, zdraví, milovaní a bohatí. Dokud to ale člověk nevzdá a dokáže nacházet každý den alespoň malou radost ve zdánlivých maličkostech, pak je život bezesporu o poznání lepší. Doufáme přitom, že muzika z Radia Dechovka za takový lék na chmurné myšlenky platí i pro vás.

Kristiánovi posíláme jednohlasně za celý tým prvního dechovkového rádia obrovský pozdrav, přejeme jen to nejlepší, obdivujeme jeho nadšení pro dechovou hudbu a smekáme před životním elánem popsaným jeho babičkou. Právě paní Kobielové pak vyslovujeme vedle díků za vřelý dopis také uznání, jaké se jí podařilo obstarat tričko logem Radia Dechovka. Autor naší grafické značky dokonce nevěřil vlastním očím. Prý by jej v životě nenapadlo, že logo někdy uvidí na tričku, které bude součástí moderního „vohozu“ teenagera. Ještě teď má grafik na rukách červené flíčky, jak se od každého, koho ten den potkal, nechával štípnout, aby věděl, že se mu to nezdá :)

PS: Těšíme se, že se časem najde příležitost, abychom Kristiána poznali osobně. Ať už na některém dechovkovém festivalu, nebo třeba u nás v radiu. Zatím posíláme do sbírky pár propagačních drobností s logem Radia Dechovka z naší vlastní produkce.

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Co je to DMO?
Dětská mozková obrna (DMO) je postižení hybnosti a držení těla, vznikající určitým poškozením mozku. Nejčastější příčinou je hipoxie, neboli nedostatek kyslíku pro tělesný metabolismus. DMO vzniká během těhotenství, při porodu, nebo v prvních měsících po narození. Rodič si této poruchy může všimnout až tehdy, když se začne opožďovat obvyklý pohybový vývoj dítěte. Bývá to zhruba po prvním půlroce života. DMO se nedá vyléčit. Pomocí vhodné léčby však lze zvýšit kvalitu života. Lékařské pokroky posledních let dovolily mnohým včas a správně léčeným, aby vedli téměř normální život. Neexistuje však standardní léčba, která by byla u všech pacientů dostatečně účinná. Specializovaní odborníci musí u každého pacienta nejprve správně diagnostikovat individuální poruchy a jim pak přizpůsobit celý terapeutický program. DMO není nakažlivá ani dědičná.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...