Josef Zíma byl přesně po roce opět v Radiu Dechovka. V neděli 24. října 2010 usedl v našem studiu, aby v pořadu Na kávičku odpovídal na všetečné otázky Táni Pikartové.

Radio Dechovka: Na kávičkuO předposlední říjnové neděli poctil naše studio návštěvou sám král české dechovky. Josef Zíma si přijel popovídat s moderátorkou Táňou Pikartovou, která jej uvítala v pořadu Na kávičku, jak jinak než nad šálkem dobré kávy. Mezi jednotlivými doušky horkého nápoje a několika písničkami toho spolu stačili proklábosit vskutku nemálo.

Radio Dechovka: Josef Zíma vzpomínal i na dabování MrazíkaJosef Zíma nenechal nikoho ani okamžik na pochybách, že – věk, nevěk – zůstává stále stejně usměvavým, charismatickým a činorodým elegánem. Zkrátka, žádný zakaboněný dědoušek, který by celé dny proseděl nicnedělajíc v křesle. Střídá totiž divadelní prkna coby herec, mikrofon na pódiích po celé České republice jako zpěvák a rozhlasový mikrofon v roli moderátora.

Nejznámější muž české dechovky pohovořil nejen o své současné roli ve hře Z jejího života v divadle Ypsilonka, ale zavzpomínal i na natáčení pohádky O princezně se zlatou hvězdou na čele, v níž ztvárnil prince Radovana. Táňa přivedla Josefa Zímu také ke vzpomínkám na dabování Ivánka v legendárním Mrazíkovi. Mimochodem, možná ne úplně všichni vědí, že tenkrát u dabérského mikrofonu stanul se svou ženou Evou Klepáčovou, jež propůjčila svůj hlásek Nastěnce.

Během hodinového interview Josef Zíma také vzpomenul, jak se vlastně jako vystudovaný herec dostal ke zpěvu na vojně a prozradil i to, že sám pro některé písně napsal texty. Třeba populární Zvedněme se dědkové pochází právě z jeho autorského pera.

Mnoho dalšího zajímavého o Josefu Zímovi si můžete poslechnout v záznamu celého rozhovoru. Pořad Na kávičku z 24. října 2010 najdete samozřejme ve zvukovém archivu, nebo si jej můžete přehrát přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Během vysílání jsme pro vás nezapomněli zachytit několik momentek "okem" fotoaparátu...

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Živé vysílání

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 07:00 do 19:00 hodin
Hezky od podlahy
Moderovaný program.

Od 11:00 do 12:00 hodin
Písničky na přání
Radio Dechovka: Písničky na přání
Muzika s věnováním podle vašich objednávek.


Od 19:00 do 19:30 hodin
Orchestrální půlhodinka
Radio Dechovka: Orchestrální půlhodinka
Třicet minut vyhrazených výhradně instrumentálním skladbám.

Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheňOd 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...