Umíte si představit Babouky se sólovou zpěvačkou? Jak by asi zněla jejich hudba? A je to vůbec reálná představa? I na to se František Dočkal zeptal kapelníka jihočeských Babouků Petra Shýbala. Ten byl 1. 8. 2010 naším hostem.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodvečer první srpnové neděle byl na Radiu Dechovka zasvěcen dalšímu milému hostu. Ná kávičku tentokrát přišel Petr Shýbal, kapelník populární jihočeské kapely Babouci. Ve studiu jej uvítal a šálek kávy nabídnul František Dočkal. Ten během následují hodinky položil řadu zajímavých otázek.

Radio Dechovka: Radio Dechovka: Zpěvačka u Babouků? Rozhovor s kapelníkem.V pořadu Na kávičku se samozřejmě nejen povídalo, ale i hrálo. Hned jako první zazněla píseň Okolo Hluboký z letos vydaného nového CD Babouků. Jak podotknul Petr Shýbal, je to již jedenácté album jeho kapely.

Náš vzácný host také na zvídavé Františkovy dotazy prozradil, že Babouci nejsou z hlediska zaměstnání skutečná profesionální kapela. Všichni členové mají běžná povolání a muzice se věnují až ve svém volném čase, což je vzhledem k vytíženosti souboru velmi náročné. To Petr Shýbal také označil za jeden z důvodů, proč by si netroufnul angažovat do ryze mužské kapely ženu. Babouci tedy zpěvačku mít skutečně nebudou.

Chcete-li se o Baboucích, kteří letos slaví 142 let existence, dozvědět z úst Petra Shýbala více, přehrajte si záznam celého rozhovoru. Uslyšíte mimo jiné i to, zda-li jsou všichni členové nejstarší jihočeské dechovky skuteční Jihočeši, a že každý z nich musí umět nejen hrát na hudební nástroj, ale také zpívat.

Přehrávání spustíte přímo zde kliknutím na ikonu s šedou šipkou:

Petra Shýbala v přátelském rozhovoru s Františkem Dočkalem samozřejmě zachytil i náš zvědavý objektiv...

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Radio Dechovka: Na kávičkuPodrobnosti o všech dosavadních rozhovorech včetně fotografií ze studia najdete v rubrice Program > Na kávičku.

ico_hudba3Záznamy všech rozhovorů i aktuální vydání periodických pořadů si můžete kdykoliv přehrát v rubrice Audio: Zvukový archiv.

 

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 07:00 do 19:00 hodin
Hezky od podlahy
Moderovaný program.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...