V sobotu 8. května 2010 se ve Stříteži u Dolních Kralovic na Benešovsku uskutečnil 5. ročníku setkání heligonkářů. Jak celá akce probíhala nám prostřednictvím fotografií i několika slov přiblížil Karel Novotný.

Radio Dechovka: Střítežské setkání heligonkářůNa 5. ročník střítežského setkání heligonkářů vyrazil milovník dobré muziky, náš neúnavný propagátor a posluchač Karel Novotný. Ten nám prozradil podrobnosti o organizaci pozoruhodného hudebního podniku: "Dle vyjádření účinkujících patří velké díky místním dobrovolným hasičům – zvláště panu Františku Krupičkovi – za to, že tuto akci pořádají, a to již pátým rokem. Musíme smeknout, že na tak malé vísce dokáže pár nadšenců uspořádat takovou bohulibou akci. Zaplněný kulturní dům jim budiž útěchou a poděkováním."

O tom, že zábava rozhodně nevázla vypovídají i další slova Karla Novotného: "Celou akcí provázel jako moderátor a zároveň i účinkující Bohuslav Vlasák. Zpestřením a jistě i překvapením pro mnohé bylo vystoupení originálního harmonikového dua Renaty a Josefa Pospíšilových ze Šťáhlav, kteří zde předvedli mistrovské ovládání svých nástrojů a úžasný dar, rozdávat posluchačům dobrou náladu a pohodu. Závěrem celého odpoledne bylo velice dojemné, hlavně však krásné vystoupení průvodce pořadu pana Bohuslava Vlasáka, jenž zahrál několik písniček od hudebního skladatele Vlasty Dvořáka a dočkal se za to bouřlivých ovací a potlesku spokojeného obecenstva."

Úspěch střítežského setkání heligonkářů podtrhuje pan Novotný svou chválou: "Nakonec je třeba poděkovat všem účinkujícím, kteří přispěli svým vystoupením k dobré náladě a pohodě svátečního odpoledne, a hlavně pořadatelům a obsluhujícím, kteří se postarali o vzornou obsluhu."

Radio Dechovka: FotoalbumFotoalbum: Kliknutím na malý náhled snímku si otevřete foto v plné velikosti.

Střítežské setkání heligonkářů 8. 5. 2010

  • 1. a 2. snímek: harmonikářské duo ze Šťáhlav Renata a Josef Pospíšilovi
  • 3. snímek Renata a Josef Pospíšilovi s Karlem Novotným
  • 4. snímek: Jaroslava Karbanová, Pavel Otruba a Ludmila Koucká
  • 5. snímek: Luboš Janů
  • 6. snímek: Pavel Kodada, Jan a Přemysl Kopečný
  • 7. snímek: Ladislav Hlinák a Jaroslav Čihák

 

Posílám moje postřehy z 5. ročníku setkání heligonkářů ve Stříteži u Dolních Kralovic, které proběhlo dne 8. 5. 2010 v místním hasičském kulturním domě.


Dle vyjádření účinkujících patří velké díky místním dobrovolným hasičům a zvláště panu Františku Krupičkovi za to, že tuto akci pořádají, a to již pátým rokem. Musíme smeknout, že na tak malé vísce dokáže pár nadšenců uspořádat takovou bohulibou akci. Budiž jim útěchou a poděkováním zaplněný kulturní dům.
Celou akcí provázel jako moderátor a zároveň i účinkující Bohuslav Vlasák. Zpestřením a jistě i překvapením pro mnohé bylo vystoupení Originálního Harmonikového Dua Renata a Josef Pospíšilovi ze Šťáhlav, kteří zde předvedli mistrovské ovládání svých nástrojů a úžasný dar, rozdávat posluchačům dobrou náladu a pohodu.
Závěrem celého odpoledne bylo velice dojemné, hlavně však krásné, vystoupení průvodce pořadu pana Bohuslava Vlasáka, který zahrál několik písniček od hudebního skladatele Vlasty Dvořáka a dočkal se za to bouřlivých ovací a potlesku spokojeného obecenstva.
Nakonec je třeba poděkovat všem účinkujícím, kteří přispěli svým vystoupením k dobré náladě a pohodě svátečního odpoledne a hlavně pořadatelům a obsluhujícím, kteří se postarali o vzornou obsluhu.

Aktuální program Živé vysílání Radia Dechovka

Právě teď ve vysílání:
Od 20:00 do 21:00 hodin
Táborový oheň
Radio Dechovka: Táborový oheň

Od 21:00 do 22:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Od 22:00 do 22:20 hodin
Hospodská zábava
Radio Dechovka: Hospodská zábava
Blok košilatých písníček – vysíláme s hvězdičkou.

Od 22:20 do 07:00 hodin
Hudební proud
Jen ta nejlepší dechová muzika z Čech, Moravy a Slezska.

Seznamte se s celým programem Radia Dechovka...
Web Horor Film

Web Kino Svět

 

Radio Dechovka: Reklama – CS film


CS film, partner Radia Dechovka,              
vás zve ke sledování pořadů »
          
 

CS film: Filmové noviny

CS film: Staré pověsti české

 

RDlogo03Všechna práva vyhrazena © 2009-2018 RADIO DECHOVKA – RadioPraha s.r.o.
 
Jakékoliv využití textu, grafiky, fotografií či zvukových záznamů z toho webu je bez souhlasu RadioPraha s.r.o. zakázáno. Na obsah tohoto webu lze odkazovat výhradně na úrovni konkrétních stránek. Zakázáno je jakékoliv zveřejňování i jiné šíření odkazů na jednotlivé prvky, jako jsou samostatné zvukové záznamy, fotografie nebo grafika (s výjimkou jednoznačně deklarovaných promo bannerů).

Optimalizace webu: rozlišení 1024 × 768 a vyšší, prohlížeče MS Internet Explorer 8 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.5 a vyšší – více o novém webu...